Screenové rolety – způsoby instalace krok za krokem

Článek
Screenové rolety – způsoby instalace krok za krokem
Při výběru stínění hraje velkou roli to, v jaké situaci ho pořizujete. Jestli jste ve fázi projektu na nový dům, rekonstruujete nebo si chcete pořídit stínění s minimálními stavebními úpravami na hotovou fasádu. Přečtěte si, jak probíhá montáž screenů v každém z těchto případů.

Dodatečná montáž s viditelnými prvky

Pokud už dávno bydlíte nebo máte dostavěno a potřebujete zastínit interiér, máme pro vás variantu montáže rolet nad okno. To znamená minimum stavebních úprav a možnost využít všechny výhody screenových clon. U dodatečné montáže si můžete vybrat roletu s boxem nebo bez boxu – v obou případech se umístí těsně nad okno. Vodící lišty pro tkaninu screenu se montují na rám okna nebo do ostění okna. Z interiéru se k hřídeli rolety dovede kabel napájení pro automatické ovládání.

Roletový box umístěný pod omítkou (Fasade)

Ideální situace je, když s roletami počítáte od samého začátku stavby, tedy už v projektu. V takovou chvíli může váš projektant do fasády a jejího zateplení zakomponovat zaomítací boxy screenových clon. Tato varianta je vhodná pro domy ze všech druhů materiálů včetně dřevostaveb. Screenové rolety se instalují ve chvíli, kdy máte hotovou hrubou stavbu včetně oken a začínáte řešit fasádu. Box je zepředu kryt polystyrenem, který se bez problému omítne a mechanismus uložení rolet nebude vůbec vidět.

Roletový box umístění ve stavebním překladu (Heluz)

Pokud váš projekt počítá s nosnými překlady, můžete rovnou pořídit typ s dutinou pro roletový box. Najdete je v nabídkách výrobců cihel nebo pórobetonu. Pokud máte nachystané překlady, můžete samotné rolety doplnit kdykoliv později. Opět stačí mít připravené kabely napájení pro automatické ovládání.

Pokud si nejste jistí, neváhejte se na nás obrátit a kontaktujte nás telefonicky nebo pomocí formuláře na webu. Rádi Vám poradíme, jaké řešení pro výběr screenových clon optimálně zvolit.